Τετάρτη 31 Αυγούστου 2016

ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟ ΕΠΙ ΤΗΣ ΝΙΚΗΣ ΠΡΟΑΣΤΕΙΟΥ

Σε φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη στο γήπεδο του Προαστείου, ο Ατρόμητος Πατρών επικράτησε της Νίκης Προαστείου με 2-1.

Στο 10ο λεπτό οι γηπεδούχοι δεν κατάφεραν να προηγηθούν στο σκορ, καθώς ο Ανδρεόπουλος αστόχησε απο τα έντεκα βήματα.

Στο 30΄ ο Μούτσα έβαλε <<μπροστά>> στο σκορ την ομάδα του Ατρομήτου. Στο 83΄ ο Οικονόμου έφερε το μάτς στα ίσα. Τρία λεπτά αργότερα ο Μούτσα σκόραρε απο τα έντεκα βήματα και έβαλε και πάλι σε θέση οδηγού τους <<πορτοκαλί>>  ενώ ο ίδιος παίκτης έχασε την ευκαιρία να κάνει τρία τα τέρματα της ομάδας του αλλά και τα δικά του, καθώς αστόχησε σε εκτέλεση πέναλντι.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΑΤΡΩΝ :

Κληρόπουλος,Ροδόπουλος,Μανθόπουλος,Χριστόπουλος,Μολφέτας,Παπαγεωργίου,Λεγάτος,Πόγκας,
Τσάλτας,Μούτσα,Τζελέπης.

Αγωνίστηκαν και οι : Σουτζόγλου,Τριανταφυλλόπουλος,Μόρισον,Κόρδας,Κερπέτας,Ρουγκάλας.