Κυριακή 16 Οκτωβρίου 2016

ΠΡΩΤΗ ΝΙΚΗ ΜΕ "ΤΕΣΣΑΡΑ" ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟ ΖΑΡΟΥΧΛΕΪΚΩΝ

Την πρώτη του νίκη σημείωσε ο Ατρόμητος Ζαρουχλεϊκων και μάλιστα με 4-1 επι του Αίαντα Πατρών.

Το 1-0 έγινε απο τον Γαλάνη στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης, ενώ γρήγορη ήταν η απάντηση των φιλοξενούμενων καθώς ισοφάρισαν προσωρινά σε 1-1. Το 2-1 σημείωσε με ωραία ατομική ενέργεια ο Κατσαρός το οποίο ήταν και το αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στο δέυτερο ημίχρονο υπήρχε μόνο η ομάδα του Ατρομήτου στο γήπεδο και μετά απο ασίστ του Τσάκωνα με προβολή ο Χουντουλέσης σημείωσε το 3-1. Το τελικό 4-1 "ήρθε" απο τον Κόρδα, ο οποίος επανήλθε "ορεξάτος" μετά απο ενα πρόβλημα υγείας που αντιμετώπιζε.

Πολύ ώριμο ποδόσφαιρο απο τους παίκτες του Ατρομήτου οι οποίοι σε όλο το διάστημα του παιχνιδιού ήταν σοβαροί και δεν έδωσαν στιγμή περιθώρια στην ομάδα του Αίαντα να ελπίζει για κάτι στο παιχνίδι.